ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА БОЛНИЦА ПУЛС ВЗЕХА УЧАСТИЕ В НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ЗДРАВНИ ГРИЖИ С БАЛКАНСКО УЧАСТИЕ

ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА БОЛНИЦА ПУЛС ВЗЕХА УЧАСТИЕ В НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ЗДРАВНИ ГРИЖИ С БАЛКАНСКО УЧАСТИЕ, КОЯТО СЪБРА БЛИЗО 600 УЧАСТНИЦИ - СПЕЦИАЛИСТИ, ПРЕПОДАВАТЕЛИ И ПРОФЕСИОНАЛИСТИ ПО ЗДРАВНИ ГРИЖИ. 

"Здравните грижи на 21 век - съвременни аспекти и предизвикателства" бяха представени в 112 научни доклада в следните секции: сестрински грижи, акушерски грижи, рехабилитация, лабораторни дейности, образни изследвания, терапевтични и диагностични процедури в техните практики, училищно и детско здравеопазване, тенденции в медицинското образование в направление „Здравни грижи“.

Участие в конференцията, която се проведе на 15 и 16 май в гр. София, взеха над 600 медицински специалисти от България, Белгия, Полша, Турция, Сърбия и Македония.

Официални гости на тържествената церемония бяха президентът Илияна Йотова, здравният министър Катя Ивкова, Мая Илиева, председател на СБМС, бившият здравен министър доц. Силви Кирилов, председателят на БЧК акад. Христо Григоров, председателят на БЗС Борислав Миланов и много други.

Щастливи сме, че Болница Пулс имаше свои представители в лицето на: Янка Пандева (Главна медицинска сестра), Радостина Йорданова (ст.м.с. Отделение по Ортопедия и травматология), Вяра Топузова (м.с. в отделение по Ортопедия и травматология), Надежда Стоянова (ст.м.с. в отделение по Вътрешни болести), Анелия Вакашинска (м.с. в отделение по Вътрешни болести) и Тодорина Живкова (болногледач в Отделение по Ортопедия и травматология и студент 3-ти курс в ЮЗУ „Неофит Рилски“, специалност „Медицинска сестра“).

Специални адмирации към Тодорина Живкова, която представи доклад на тема: „Клиничната обучителна среда като фактор за професионалната подготовка на студентите от пн 7.5 „Здравни грижи“, изготвен въз основа на проведено анкетно проучване сред студенти, провеждащи клиничната си практика в Болница Пулс. Задълбочената подготовка доказа за пореден път, че инвестицията в бъдещите кадри е ключът към по-добро здравеопазване.  Благодарим и на медицинска сестра Надежда Мраценкова, докторант към Медицински университет – Плевен и на гл. ас. д-р Мариана Бачева за съдействието при изготвяне на доклада.

По време на форума имахме удоволствието да обменим опит с Диана Георгиева - Председател на БАПЗГ, с Проф. д-р Росица Дойновска, преподавател в Катедра „Здравни грижи“ към ЮЗУ „Неофит Рилски“, с представители на фирми – спонсори на форума и наши партньори, както и с колеги от Националното сдружение на медицински сестри, техничари и акушерки (ЗМСТАМ) в Република Северна Македония.

Освен сериозните дискусии, успяхме и да се усмихнем, след като нашите партньори от фирма Биоком Трендафилов ЕООД/Biokom Trendafilov ltd ни „оборудваха“ с розови очила – с шегата, че понякога са ни нужни, за да не виждаме проблемите в здравеопазването. Но истината е, че с екип като нашия, бъдещето изглежда светло и без очила! 

 Благодарим от сърце на Катедра „Здравни грижи“ към Факултет „Обществено здраве, здравни грижи и спорт“ към Югозападен университет "Неофит Рилски" / SWU "Neofit Rilski" за подготовката на младите специалисти и доброто сътрудничество, на Регионална колегия – Благоевград за подкрепата.

 Благодарим на организаторите - БАПЗГ и Регионална колегия – София за изключителната организация и високото професионално ниво на конференцията.